blog ze zákulisí

o tom, co vám samotné fotky neřeknou... příběhy budov, fototipy k návštěvě, triky k focení a nebo třeba postřehy z cest


odběr novinek

Nechcete si nechat ujít nejnovější články? Přihlaste se k odběru novinek! Nebojte, spamovat vás budu maximálně jednou měsíčně a odběr můžete kdykoliv zrušit :)


Anebo raději Opero? Jak je libo 🙂 oba názvy aktuálně patří budově v Salvátorské ulici na Starém městě. Já jsem tuhle nádhernou budovu objevila při práci a pak se do ní ještě několikrát vrátila, a to i s projektem Open House.

Nevím, jak vám, ale mně, když se řekne "empír", tak si představím najednou dost odlehčenou (hlavně váhově) módu dam, a jako druhou věc, zámek Kačina.

Už minulý rok jsem avizovala, že točitá schodiště budou nejspíš takový seriál na pokračování. A protože o spirálky v různých provedeních a budovách není nouze, tak tu pro vás mám další díl skládanky 🙂

Rok se s rokem sešel a zase je tu advent. Vonící cukroví, svařák, světýlka všude kolem, shánění dárků, zdobení stromečku a... betlémy. Ty už možná v domácnostech tak časté nejsou, ale je tu jeden, který rozhodně stojí za vidění, a to ten Třebechovický. A kdy jindy, než teď, před Vánocemi?

Netradiční název a ještě neobvykleji vypadající přehrada, takže předpokládám, že alespoň podle jména či obrázku vám tohle místo není až tak úplně neznámé 🙂 Pískovcová přehrada Les Království nedaleko Dvora Králové - prý jedna z nejkrásnějších vodních nádrží u nás. A teď na podzim? Dvojnásobně fotogenická.

Moje focení pro pražský Open House vám asi bylo už známé z předcházejících článků, na podzim jsem si ale odskočila do jiného českého města, a to na podobný koncept akce.

To jsem zvědavá, kdo bude po rozkliknutí článku zklamaný :) I když.. Může být někdo zklamaný z jednoho z největších stadionů na světě? Na Strahovský stadion se totiž svého času vešlo až 250,000 diváků a 33,000 cvičenců. Překonal ho prý ve své době jen starořímský Circus maximus, který pojal asi 320,000 návštěv­níků a později motoristický stadion v...

Šli jste někdy okolo nebo jste četli o běžně nepřístupném místě a řekli si: "hmmm, zajímavý, tam bych se chtěl/a někdy podívat"? Tak tohle je přesně myšlenka (nejen) pražského Open Housu.