blog ze zákulisí

o tom, co vám samotné fotky neřeknou... příběhy budov, fototipy k návštěvě, triky k focení a nebo třeba postřehy z cest


odběr novinek

Nechcete si nechat ujít nejnovější články? Přihlaste se k odběru novinek! Nebojte, spamovat vás budu maximálně jednou měsíčně a odběr můžete kdykoliv zrušit :)


Marná sláva, světlo je pro fotku to nejklíčovější. Což ovšem neznamená, že musíte honem běžet a koupit nejdražší světelný zdroj, který uvidíte 😁 Na pár řádcích vám tady zmíním pár možností svícení, které mohou přijít vhod.

Můj blog si dopřál tak trošku zimní spánek, nicméně s blížícím se létem vás plánuju zase trošku zásobit tipy na foto výlety 😊

Možná trošku symbolicky mi vyšlo publikování tohohle článku zrovna na povolební dobu. Ani v tomhle případě jaksi není na škodu si občas připomenout časy minulé, byť tohle rozhodně nemá být politický článek, ale pocta sochařskému umění. Asi jste o tomhle památníků ještě neslyšeli, a tudíž možná ani netušíte, že má k takovému klasickému, jaký si...

Obyčejný, byť krásný, most, řekl by leckdo. Vsadím se ale, že málokdo z těch, kdo toto prohlásí, tuší, že Stádlecký most vůbec nestával na svém nynějším místě, ale o pár kilometrů dál, dnes mnoho metrů pod vodní hladinou.

Cíl mnoha školních výletů a povinná četba - to je pro Čechy Babiččino údolí. Vzpomenete si, kdy naposledy jste tohle údolí navštívili vy? A potkává se vlastně děj slavné Babičky od autorky Boženy Němcové s dnešní realitou údolí?

Představte si, že jste pražský radní před nějakými řekněme 130 lety a rozhodujete se, kam v Praze umístit jatka. Podle čeho se budete rozhodovat, a jaké místo byste nakonec zvolili?

Kutnou Horu asi netřeba představovat. A myslím, že mnohým z vás se vybaví dost podobné asociace spojené s tímto městem - chrám sv. Barbory, prohlídky podzemí, kostnice... Ale co takhle katedrála v Sedlci? Ruku nahoru (nebo spíš komentáře pod článek 😁) ten, kdo ví, o které památce je řeč!

Anebo raději Opero? Jak je libo 🙂 oba názvy aktuálně patří budově v Salvátorské ulici na Starém městě. Já jsem tuhle nádhernou budovu objevila při práci a pak se do ní ještě několikrát vrátila, a to i s projektem Open House.

Nevím, jak vám, ale mně, když se řekne "empír", tak si představím najednou dost odlehčenou (hlavně váhově) módu dam, a jako druhou věc, zámek Kačina.

Už minulý rok jsem avizovala, že točitá schodiště budou nejspíš takový seriál na pokračování. A protože o spirálky v různých provedeních a budovách není nouze, tak tu pro vás mám další díl skládanky 🙂