Za bylinkami a řemesly do Ostré

24.07.2020

Možná jste už někdy narazili na výrobky české firmy Botanicus - a to nejen u nás ale i ve světě. Já ale zůstanu hezky v Čechách, konkrétně v Ostré kousek od Lysé nad Labem, kam se můžete zajet podívat do jejich centra řemesel a navštívit bylinné zahrady.

Na své si tady přijdou s focením hned vyznavači několika žánrů - na bylinkách si potrénujete makro, v řemeslných dílnách, kde je možné vyzkoušet třeba výrobu papíru, svíček, loutek nebo ražení grošů, se budou dobře fotit reportáže, stejně tak jako při sobotních představeních kejklířů, divadelníků a hudebníků. Fotogenické jsou i místní stavby - byť vesnička není zamýšlená jako historicky věrná kopie středověké obce, obydlí z původních materiálů jako kámen, dřevo a vepřovice a dlažba z kočičích hlav tvoří kouzelnou kulisu. A pokud vám přijde, že byste využili při focení delší ruce, můžete se tu nechat vesele natáhnout na skřipec :D 

Jako vzpomínka na návštěvu vám může posloužit místní měna - groše. Bez těch se neobejdete, ať už si budete chtít dát něco na zub, vyzkoušet některé z řemesel nebo si koupit právě bio produkty značky Botanicus. Je dobré si je proto vyměnit za koruny (směnný kurz v době naší návštěvy byl 10 Kč za groš) hned po příchodu do areálu.

Na návštěvu si rozhodně vyhraďte dost času. Ač se to podle map nezdá, nám hodina a půl nestačila, a to jsme nezkoušeli žádné z řemesel. Když připočtete dobu, po kterou budete bloudit v promyšlených "živých" bludištích z rostlin, které najdete v zahradách, snadno zde strávíte celý půlden. Pokud vyrazíte ještě letos, otevřeno bude do začátku října, tak v zahradách narazíte na výstavu soch "Irony" Lukáše Raise.